W maju klasy piąte odwiedziły Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, gdzie poznawali zawody związane z wojskiem, sprzęt saperski i uczestniczyli w zorganizowanych tam zabawach. Klasy siódme odwiedziły Akademię Wojsk Lądowych, gdzie poznawali sprzęt wojskowy uczestniczący w misjach w Iraku i Afganistanie oraz uczestniczyli w zajęciach na torze przeszkód LEADER, służącym szkoleniu wojsk lądowych.