Dziś jest: 2021-10-21, 03:48

DSC 0006 Copy

DSC 0008 Copy

DSC 0010 Copy

DSC 0010 Copy

DSC 0011 Copy

DSC 0014 Copy

DSC 0016 Copy

DSC 0020 Copy

DSC 0023 Copy

W tym roku pięciu uczniów Primusa wzięło udział w prestiżowym konkursie WrOpenUp. Szkolnym zespółem składającym się z Łukasza Figiela, Miłosza Dudały, Bartka Bochnaka, Michała Szostaka i Huberta Łozińskiego opiekowała się pani Natasza Połosak-Jokiel. Nasza grupa miała za zadanie stworzyć przewodnik dla zagranicznego rówieśnika, który przeprowadził się do Wrocławia wraz z rodziną. W zamyśle konkursu miał on również chodzić do naszej szkoły. 

Kilkumiesięczna praca nad przewodnikiem połączona była z warsztatami, które miały uczestnikom pomóc w pracy nad projektem. Pierwsze warsztaty odbyły się w marcu we wrocławskiej siedzibie Google . Warsztaty dotyczyły kompetencji międzykulturowych. Dwa tygodnie później, również w Google, odbyły się warsztaty z zarządzania projektem. Ostatnie warsztaty odbyły się we wrocławskiej siedzibie IBM i dotyczyły sztuki prezentacji. W międzyczasie pracowaliśmy nad naszym przewodnikiem.

W ramach diagnozy postanowiliśmy porozmawiać ze znajomymi osobami z zagranicy i zapytać, co było dla nich ważne w pierwszych miesiącach życia we Wrocławiu, czego najbardziej potrzebowali, a czego im zabrakło. Na podstawie tego stworzyliśmy cztery główne kategorie, która miały odpowiadać na pytanie; Gdzie mogę pójść - PO PIERWSZE : gdy jestem głodny, PO DRUGIE – gdy chciałbym jakiejś rozrywki, PO TRZECIE – gdy jestem spragniony kultury i PO CZWARTE, gdy chciałbym uprawiać jakiś sport. Do przewodnika „dorzuciliśmy” również przydatne adresy i informacje o m.in. naszej szkole.

Nasz przewodnik oraz prezentacja dostępne są w internecie.  https://drive.google.com/drive/folders/1BrqtLI9uS2CQRgn8zPedTmsSbY2QaxqX

Przewodnik wysłaliśmy do oceny i pod koniec maja dowiedzieliśmy się, że przeszliśmy do finału, w którym pracę nad projektem i przewodnik mamy zaprezentować. 8 czerwca w kinie Nowe Horyzonty odbyły się prezentacje nasze i innych drużyn. Ta konkurencja naszemu zespołowi również się udała, bo przeszliśmy do grona zwycięzców. Dostaliśmy symboliczne prezenty, jednak nagrodą główną jest zagraniczna wycieczka, o której kierunku dowiemy się we wrześniu. 

A w taki sposób organizatorzy w mediach podsumowali nasze zwycięstwo:  https://www.facebook.com/WrOpenUp/photos/rpp.409021979117209/2487764644576255/?type=3&theater

Miłosz Dudała